tv3.lv

Latviešu klasika vasaras saulgriežos kanālā LNT

LNT aicina ielīgot vasaras saulgriežus jau 22. jūnijā ar neatņemamu svētku sastāvdaļu – filmu Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Savukārt 23. jūnijā skatītājus priecēs Rūdolfa Blaumaņa Skroderdienas Silmačos, kā arī koncerts Līgojam Talsos. Četras brīvdienas skatītājus priecēs LNT brokastu jautrā komanda. Jāņu dienu kanāls pavadīs latviskās noskaņās, skatoties kino klasiku – iemīļotas latviešu filmas – Ezera sonāte, Melnā vēža spīlēs, Tās dullās Paulīnes dēļ un Mans draugs nenopietns cilvēks.

2016. gada 16. jūnijā 9:59

Limuzīns Jāņu nakts krāsā

LNT parūpējies par to, lai svētku sajūta iesāktos ātrāk, tādēļ saulgrieži jau 22. jūnijā tiks ieskandināti ar neiztrūkstošu svētku sastāvdaļu – filmu Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Mirtas tante loterijā laimējusi vieglo autiņu. No malu malām sarodas tuvi un tāli radi, cerot, ka savā testamentā tante mašīnu norakstīs viņiem. Sākas konflikti, rodas komiskas situācijas, bet latviskā dzīvesziņa izrādās stiprāka par ļaužu vājībām. Pēc Māras Svīres stāsta uzņemtā komēdija izstaro latvisko garu, sniedz humora devu un ļauj pakavēties patīkamās atmiņās, jo saistās ar latviskākajiem un tradīcijām bagātākajiem svētkiem – vasaras saulgriežiem. Filma Limuzīns Jāņu nakts krāsā ļaus iegūt pirmo svētku sajūtu jau 22. jūnija vakarā plkst. 21.10!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mostieties ar LNT Brokastīm!

Lieliem soļiem tuvojas latviešu lustīgākie svētki. Tas ir laiks, kad visa daba plaukst un zeļ, tā ir pilna spēka un saules enerģijas. Pirms doties baudīt brīvdienas, LNT aicina rītus sākt ar raidījumu LNT Brokastis, kas ne tikai sniegs īstu svētku noskaņu, bet arī neparastas un interesantas idejas kā pavadīt Līgo svētkus un Jāņus! Oskars visai brokastu komandai, sagatavojis īpašus pārbaudījumus, lai noskaidrotu, kurš ir veiklākais, attapīgākais un jautrākais līgotājs.

“Kad daba ir pilnbriedā, kad gada pilnasinīgākais un maģiskākais laiks ir klāt, tad atliek atvērt sirdis, prātus, noskaņot dvēseli uz saulgriežu frekvences un ļauties burvestībām, kas var notikt tikai ar mums, latviešiem, savā zemē. Lai uzzinātu jaunākās svētku tendences, kā arī sastaptos ar fantastiskām personībām, svētku laikā talkā nāks LNT brokastis. Kopā izzināsim, sastapsimies, sagaršosim un kursim emociju ugunskurus. Lai dzirksteļo un top!” svinēt svētkus kopā aicina Gundega Skudriņa.

Sagaidiet un pavadiet svētkus ar LNT Brokastīm no 23. līdz 26.jūnijam plkst.9:00 kanālos LNT un TVPlay!

Skroderdienas Silmačos

23. jūnijā plkst. 17.00 LNT svētkus ielīgos ar visu laiku skatītāko izrādi – Skroderdienas Silmačos, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas motīviem. Izrādē galvenās lomas spēlēs iemīļoti latviešu aktieri – Zigurds Neimanis, Ģirts Ķesteris, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Mārcis Manjakovs, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Inese Ramute un Kārlis Neimanis. Aktieru rindas papildinās estrādes solisti Agnese Rakovska, Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova, kā arī vietējie deju un koru kolektīvi.

Dižkoncerts Līgojam Talsos

Savukārt Līgo vakaru ieskandinās skaists Līgo koncerts. Plkst. 21.10 kanāls LNT skatītājiem sniegs iespēju tiešraidē vērot dižkoncertu Līgojam Talsos! Par muzikālo baudījumu parūpēsies ne vien MC orķestris, bet arī sabiedrībā pazīstami talsenieki – Raimonds Tiguls, Jānis Stībelis un Rihards Lepers, kā arī dziedātāji Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks, Guntis Veits, Samanta Tīna, Ginta Krievkalna un Iluta Alsberga. Koncerta tiešraides vadītājs LNT ēterā būs Intars Busulis, arī viņa dzīves un muzikālais sākums arī veidojies Talsos. Krāšņais pasākums notiks Talsu Sauleskalna estrādē, kurā piedalīsies arī labākie novada kori un deju kolektīvi.

Iemīļotas latviešu filmas

Saulgriežu svinēšana nav iedomājama bez latviešu klasikas – pagājušā gadsimta 70. gadu filmām. Kanāls LNT Jāņu dienā piedāvā atpūsties ar īpašu filmu izlasi, kas ļaus skatīt dažādas ikdienas ainiņas un izjust īstenās latviešu vērtības. Filmu maratons sāksies plkst. 13.25 ar Rīgas kinostudijas mākslas filmu Ezera sonāte, kas uzņemta pēc rakstnieces Regīnas Ezeras romāna Aka motīviem. Uzreiz pēc tam – plkst. 15.25 drosmīgi zemnieku puiši liks lietā izdomu, attapību, drosmi un spēku cīņā pret hercoga patvaļu filmā Melnā vēža spīlēs. Piedzīvojumiem bagāto stāstu nomainīs amizanti notikumi, kuru centrā ir žiperīgā sirmgalve Paulīne. Vizmas Belševicas stāsta ekranizējums Tās dullās Paulīnes dēļ būs skatāms plkst. 17.15. Savukārt plkst. 18.00 kanāls LNT piedāvā ielūkoties šķietami nenopietnā strādnieku puiša Arvīda dziļajā un interesantajā personībā, ko sniegs ironiskā melodrāma Mans draugs nenopietns cilvēks.

No 22. jūnija izbaudi saulgriežus kanālā LNT!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm