tv3.lv

LNT jaunais seriāls Melnais kods atklāj ārsta darba kritiskāko punktu

Losandželosas Eņģeļu memoriālajā slimnīcā ir viena no visvairāk noslogotajām uzņemšanas nodaļām ASV. Kad nodaļā ir tāds pacientu pieplūdums, ka nepietiek resursu visu aprūpei, tiek izsludināts Melnais kods. Tas gan nenozīmē, ka kāds pacients varētu palikt neaprūpēts, tas nozīmē, ka šajā laikā pilnīgi visiem mediķiem maksimāli jākoncentrējas un jāpievēršas tikai un vienīgi pacientiem. Ja izsludināts melnais kods, nav laika papīru kārtošanai, maltīšu ieturēšanai vai atelpas brīdim, ir tikai viens mērķis – pēc iespējas ātrāk parūpēties par visiem pacientiem. Ja citās slimnīcās melnais kods tiek izsludināts vidēji piecas reizes gadā, Losandželosas Eņģeļu memoriālajā slimnīcā tas notiek gandrīz katru dienu. Ieskaties šīs slimnīcas uzņemšanas nodaļas spraigajā ikdienā – aizkustinošs jauns seriāls Melnais kods no 12. maija ceturtdienas vakaros plkst. 21.10 kanālos LNT un TVPlay!

2016. gada 27. aprīlī 13:57

Pašaizliedzīgs darbs

Uz ārstu pleciem gulstas milzu atbildība – tieši no viņu pareizi vai nepareizi noteiktas diagnozes, nozīmētās ārstniecības un veiktajām manipulācijām ir atkarīgas cilvēku dzīvības.. LNT skatītājiem būs unikāla iespēja redzēt, kā norisinās darbs Losandželosas Eņģeļu memoriālās slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Tajā darbu pieredzējušu ārstu paspārnē uzsāks jauni rezidenti, no kuriem katram ir savi personīgi iemesli , kāpēc viņi ir izvēlējušies kļūt par ārstiem. Jau pirmajā rezidentu darba dienā tiks izsludināts melnais kods, un viņu pirmo pacientu vidū būs gan kādas bandas loceklis, gan bērns no ārzemēm, gan orgānu donors un viņa meita, gan ar gripu sasirgusi grūtniece. Katra diena būs kā jauns pārbaudījums, kurā netrūks kritisku brīžu, un tie būs jāpaveic ar vislabāko sirdsapziņu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepazīstiet komandu!

Slimnīcas uzņemšanas nodaļas vadītājs ir doktors Marks Teilors. Savukārt rezidentūras vadītāja ir doktore Līena Roriša (iesaukta par tēti), kuru atveido ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars ieguvēja Mārsija Geja Hārdena. Līena savā dzīvē ir piedzīvojusi lielu zaudējumu – viņas vīrs un divi bērni gājuši bojā autoavārijā, kuru izraisīja šoferis alkohola reibumā. Šis satricinošais dzīves notikums ir atstājis ietekmi uz viņas personību un darba stilu. Līena pēc dabas ir ļoti šerpa, tāpēc tieši viņas uzraudzībā esošie rezidenti visbiežāk pamet ārsta profesiju, taču tie, kas iztur, kļūst par vislabākajiem speciālistiem. Līenu un Džesiju Salanderu (iesaukts par mammu), kurš ir uzņemšanas nodaļas vecākais medbrālis, vieno tuvas un draudzīgas attiecības. Džesijs izjūt augstu atbildības sajūtu par jauno rezidentu iejušanos slimnīcā. Viņš jaunpienācējiem sniedz ieskatu, izrādot telpas un izstāstot visu par to, kas viņus sagaida!

Slimnīcā strādā arī pieredzējis ķirurgs – doktors Nīls Hadsons. Viņš pēc dabas ir mierīgs un ļoti vērsts uz cilvēkam nepieciešamajām vajadzībām (???). Viņa uzraudzībā strādās rezidente Kristu Lorensoni. Krista ārsta profesijai pievērsusies krietni vēlāk kā pārējie rezidenti – viņai ir jau ir piedzīvojusi smagu triecienu, zaudējot dēlu, kurš zaudējis cīņā ar smadzeņu audzēju. Tieši šis zaudējums kļuva par Kristas lielāko motivāciju pabeigt medicīnas skolu.

Tāpat slimnīcā strādā pieredzes bagātais doktors Rollijs Gatrijs, kuram ļoti patīk audzināt studentus. Rollijs savā paspārnē uzņems jauno rezidentu Angusu Leitonu, kuram neiet viegli, jo viņa tēvs un brālis ir arī ārsti, kuri viņam liks justies kā ēnai. Taču Anguss ļoti strauji augs un iemantos apkārtējo uzticību. Slimnīcā strādā arī Rollija dēls, topošais ķirurgs Kouls Gatrijs, ar kuru viņam ir sarežģītas attiecības. Rollija sieva un Koula mamma izdarīja pašnāvību, kuras rezultātā abu vīriešu starpā valda saspringta gaisotne.

Simpātiskais un ambiciozais rezidents Mario Saveti ir uzaudzis nabadzīgos dzīves apstākļos, turklāt aizrāvies ar narkotisko vielu lietošanu, bet nu kā vienīgo savu dzīves aicinājumu redz medicīnu. Tāpat arī jauno ārstu rindas papildinājusi jaunā rezidente Malaja Pineda.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm