tv3.lv

LNT skatītājus visu vasaru priecēs Latvijas failu filmas

Jūnija izskaņā LNT skatītājiem tiks piedāvātas Latvijas faili jaunākās filmas. Tās atklās unikālus stāstus par vienu no izcilākajām viduslaiku pilīm Latvijā, kā arī sniegs ieskatu par Latvijas sabiedrībai nozīmīgām personībām, kas sniegušas savu ieguldījumu valsts attīstībā. Skatieties pirmo Latvijas failu dokumentālo filmu Varas rezidence – Rīgas pils jau 26. jūnijā plkst. 20.10 un arī pārējās filmas turpmāk ik svētdienu kanālā LNT!

2016. gada 19. jūnijā 18:25

Varas rezidence – Rīgas pils

26. jūnija vakarā plkst. 20.10 būs skatāma filma Varas rezidence – Rīgas pils. Pirmā Latvijas failu dokumentālā filma atklāj stāstu par vairāk kā septiņus simtus gadu veco Rīgas pili, kas pārdzīvojusi neskaitāmus valdniekus, karus un postījumus. Jau kopš Livonijas ordeņa laikiem tas, kurš valdījis Rīgas pilī, valdījis arī Latvijas teritorijā. Celtnē pie Daugavas tapusi vēsture un saglabājušās liecības no vācu, poļu, zviedru, krievu un Pirmās brīvvalsts laikiem. Kādus noslēpumus glabā senā pils, kas celta tieši uz Rīgas robežas? Kā zudušo spožumu atguva ilgstoši novārtā atstātā ēka, kas pārdzīvoja arī postošu ugunsgrēku? LNT to atklās dokumentālajā filmā Varas rezidence – Rīgas pils ar bijušajiem Valsts prezidentiem Valdi Zatleru, Vairu Vīķi-Freibergu, Gunti Ulmani, atjaunošanas padomes vadītāja Imanta Lancmaņa, arhitektu un vēstures ekspertu piedalīšanos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anatolijs Gorbunovs – Latvijas neatkarības simbols

Savukārt nākamajā svētdienā – 3. jūlijā LNT ēterā būs skatāma dokumentālā filma Gorbunovs. Anatolijs Gorbunovs – cilvēks, kurš no kompartijas augsta līmeņa funkcionāra kļuva par Latvijas neatkarības simbolu. Vēl astoņdesmito gadu beigās viņš nosodīja Helsinki 86 pārstāvju rīkoto ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Tomēr jau pēc dažiem gadiem pats pārpildītā Dziesmu svētku estrādē, virs galvām plīvojot sarkanbaltsarkanajiem karogiem, cilvēkiem stāstīja par demokrātiju un latviešu valodu kā valsts valodu. Kā novērojis viņa kolēģis Dainis Īvāns, Gorbunovā šajā pārmaiņu laikā notikusi smaga iekšēja cīņa. Tomēr viņa šaubas, piesardzība, nosvērtība un arī labie kontakti Maskavā karstgalvīgajiem un nepieredzējušajiem Latvijas tautas frontes aktīvistiem palīdzēja nepieļaut būtiskas kļūdas un izvairīties no asiņainām sadursmēm, ko vēlējās izprovocēt OMON un Maskavas komandētā padomju armija. Uzziniet iepriekš neatklātas Anatolija Gorbunova personības šķautnes dokumentālajā filmā Gorbunovs 3. jūlijā plkst. 20.10 kanālā LNT!

Jaunās LNT cikla Latvijas faili dokumentālās filmas sniegs daudz interesantu faktu un stāstu, sākot no 26. jūnija ik svētdienas vakaru plkst. 20.10!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm