tv3.lv

Džūdas Lova jaunajā seriālā darbojas latviešu garīdznieks Ozoliņš

Ilgi gaidītais oskarotā itāļu režisora Paolo Sorentīno televīzijas seriāls “Jaunais pāvests” (The Young Pope) 15. janvārī piedzīvoja pirmizrādi ASV. Video platformā Viaplay jau šodien visas kritiķu atzinīgi vērtētā seriāla sērijas pieejamas latviešu valodā! Turklāt ar Latviju to saista ne viens vien fakts.

2017. gada 18. janvārī 11:18

Izsmalcinātu skatītāju priecēs plašā Eiropas aktieru pārstāvniecība un kinorežisora Sorentīno raksturīgais stils. Seriālā būtiska nozīme pievērsta muzikālajam pavadījumam – turklāt piecās no desmit seriāla epizodēm skan arī fragments no Pētera Vaska Ceturtā stīgu kvarteta fināla skaņdarba – meditācijas “Vientuļais eņģelis”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr seriāls nav bijis iedomājams bez latviešu klātbūtnes – viens no varoņiem ir kardināls Ozoliņš.

“Šķiet, ka “Jaunais pāvests” varonim kardinālam Ozoliņam arī ir pavisam īsts prototips. Seriālā viņš tiek aizsūtīts uz Aļasku. Un patiešām Aļaskā bija viens ļoti konservatīvs latviešu izcelsmes mācītājs – Edgars Kalniņš. Viņš bija arī padomdevējs plaši pazīstamai ASV politiķei, bijušai Aļaskas gubernatorei Sārai Peilinai,” Facebook rakstīja publicists un dižpārdokļa “Latvieši ir visur” autors Otto Ozols.

Foto

Seriāls “Jaunais pāvests” pasaules pirmizrādi piedzīvoja Venēcijas filmu festivālā, dažās Eiropas valstīs “Jaunais pāvests” bija skatāms gada beigās, taču plašākam skatītāju lokam tas kļuvis pieejams šodien. Lai arī “Jaunā pāvesta” darbības centrā ir Romas Katoļu baznīcas aizkulises, erudīti skatītāji novērtēs smalki attēlotās varas spēles un attiecību drāmas, galveno varoņu iekšējās cīņas un filozofiskās pārdomas.

Džūda Lovs atveido Ņujorkas arhibīskopu Leniju Belardo – inteliģentu, savos uzskatos mūsdienīgu, bet vienlaikus arī ļoti konservatīvu, stingru katoli. Viņš ir audzis bez vecākiem un jaunībā pārcietis mīlas zaudējumu, kas arī ietekmējis viņa sāpju un atklāsmju pilnās attiecības ar reliģiju.

Daudziem par pārsteigumu viņš tiek ievēlēts par kristīgās Baznīcas vēsturē jaunāko pāvestu, turklāt pirmo amerikāni. Pretēji Kardinālu kolēģijas gaidām, viņš negaidīti atsakās turpināt iepriekšējo Vatikāna dienaskārtību un ir iecerējis radikāli mainīt Katoļu baznīcas kārtību. Par savu palīdzi viņš izraugās Daienas Kītones atveidoto katoļu māsu Mēriju, kas viņu uzaudzināja.

Skaties jau tagad visas seriāla “Jaunais pāvests” epizodes Viaplay!

“Jaunais pāvests” ir itāļu kinorežisora Paolo Sorentino debija seriālu veidošanā. Sorentino ir pazīstams ar Oskaru ieguvušo filmu “Dižais skaistums” (La grande bellezza), “Dievišķais” (Il Divo), “Jaunība” (La giovinezza).

Pasaules kino un seriālu aktualitātes baudi Viaplay!

Video tiešsaistes pakalpojums Viaplay seko līdzi pasaules kino un seriālu aktualitātēm, piedāvājot kvalitatīvu atpūtu visdažādākajām gaumēm. Kinojaunumu vidū ir 2016. gada supervaroņu piedzīvojumu filma “Dedpūls”, krimināldrāma “Neuzticība”, “Mīlestības vēstules” ar Džeremiju Aironsu un Olgu Kuriļenko galvenajās lomās, Toma Henksa “Karaliskais piedāvājums”, kā arī seriālu jaunumi – britu detektīvseriāls “Hudini un Doils”, “Karaliskie grēki”, “Betlkrīka”, “Bibliotekāri” u.c.

Seriālu maratonu mīļotājiem ir pieejamas visas sezonas “Dusmu terapija”, “Labā sieva”, “Skaistule un Briesmonis”, “Eskorta metenes slepenā dienasgrāmata”, “Rejs Donovans”, un citi. Filmas, seriālus, multfilmas un sporta pārraides var skatīties vairākās ierīcēs vienlaikus – oriģinālvalodā un latviešu valodā, vai ar latviešu valodas subtitriem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm