tv3.lv

Trīs vadītājas, trīs receptes, trīs garšas TV3

Trīs jaunas sievietes – Anna Panna, Līva Kļaviņa un Linda Vilmansone, ar trīs dažādām garšu izjūtām un redzējumu uz dzīvi, gatavos trīs dažādus ēdienus. Viņas vēlās pārsteigt viena otru un skatītājus, tas allaž notiks kopīgā piknikā interesantā un katru reizi citā vietā. Raidījums “Gatavo 3” brīvā un nepiespiestā gaisotnē ar humoru un radošo garu aizvedīs garšu baudītājus gardos piknikos no 5.oktobra ik svētdienas rītu 9:25 kanālā TV3!

2014. gada 16. septembrī 15:16

Latvieši saka: ”Trīs lietas, labas lietas.” Ir atklāts, kādēļ tā – jo tā ir garšīgāk! Trīs ēdienreizes dienā, trīs ēdieni ēdienreizē, trīs kārtas kūkā, trīs garšas burciņā un trīs meitenes TV3 raidījumā “Gatavo 3”. Jaunā raidījuma vienojošais elements ir vadītāju draudzība, kaislība pret ēdienu un izaicinājums pārsteigt vienai otru ar katru reizi citu un sezonālu produktu. Atšķirīgais arī būs – skatītājiem raidījuma laikā būs iespēja sazināties ar vadītājām sociālajos tīklos, tā piedaloties gatavošanas procesā un pēcāk izgaršojot visu kopīgā piknikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saldumu piekritēja

TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

Viena no vadītājām ir Anna Panna jeb trio saldumiņš un kūkotāja. Anna Panna cep kūkas, raksta par tām un dalās receptēs ar citiem. Uzvilkusi kādu no krāsainajiem priekšautiem, Anna Panna rosās pa virtuvi, sarunājoties ar draudzenēm kūkām, makarūniem vai kapkeikiem. Viņa, kā neviena cita, zina – labs garastāvoklis un apģērbs noteikti ietekmēs rezultātu. Anna Panna ir neiedomājami precīza un kārtīga, visu sver un mēra, jo uzskata, ka konditorejā mērvienība uz aci neiet cauri. Tomēr tas nenozīmē, ka virtuvē nav piedzīvotas kuriozas situācijas. ”Vidusskolas laikā, gatavojot šokolādes kūkas un vafeles ar iebiezināto pienu, es ne vienu reizi vien pamanījos to uzspridzināt ar brūnā krēma sekām pa visiem virtuves griestiem,” atceras Anna Panna. Kopš tiem laikiem daudz saldā krējuma aiztecējis un tagad, iedvesmojoties no labākajiem Lielbritānijas kūkotājiem un kulināriem, Anna Panna neatlaidīgi pēta receptes un atklāj knifus, par kuriem neviens nestāsta. Viņas mērķis un lielais izaicinājums ir gardās kūkas padarīt pieejamas veselīgāka dzīvesveida piekritējiem, bet sapnis ir reiz izdot savu kūku grāmatu – skaistu, krāsainu, gardu un taustāmu, lai pamudinātu ikvienu gatavot mājās.

Veselīgu ēdienu pazinēja

Otrā no vadītājām ir Līva Kļaviņa, viņa ir garšu pētniece, kura uzaugusi pie jūras Slīteres rezervātā un

TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

pavadījusi daudz laika Eiropā. Viņa ne tikai pazīst visu, kas aug Latvijas dabā, bet arī apguvusi dažādu kultūru virtuve, ēšanas paradumus un īpatnības. Tā, piemēram, ilgāku laiku dzīvojot Francijā, Spānijā un Anglijā, Līvai Kļaviņai bija iespēja apgūt Latīņamerikas, Āfrikas un Āzijas kulinārijas tradīcijas. Viņa Londonā mācījusies uzturmācību un daudz to pielietojusi praksē. Strādājot virknē restorānu, kafejnīcu, banketu un kāzu, Līva Kļaviņa ieguvusi ne tikai pārliecību, ka veselīgs nebūt nav pliekans un bezgaršīgs, bet arī piedzīvojusi savu dramatiskāko piedzīvojumu virtuvē. ”Londonā, savās pirmajās kāzās, kurās gatavoju, pilnīgi viss nogāja greizi,” atceras Līva Kļaviņa. ”Aromātiskie tajiešu apaļgraudu rīsi, kas bija pamatēdiena sastāvdaļa, piedega, neizvārījās un pārvārījās visi reizē. To tiešām ir iespējams izdarīt vienlaikus. Taču kaut kādā mistiskā veidā beigās ēdiens izdevās lielisks un kāzu viesi joprojām tiekoties atceras to kā labāko kariju ar rīsiem, kādu tie mūžā ēduši.” Līvas Kļaviņas pētnieces gars izpaužas interesē par ķīmiju, kas palīdz izprast ēst gatavošanas procesu dziļākā līmenī, kā arī viņas neremdināmajos labas garšas noslēpuma meklējumos. Proti, kā veiksmīgi kombinēt produktus un balansēt garšu tā, lai atrastu to līdzsvara punktu, kad gribas turpināt pagaršot vēl un vēl. Tāpēc viņas moto virtuvē Garšīgi ēdieni, kas nedara pāri veselībai. ”Neuzskatu, ka bauda ir primārais, kas ēdienā jāmeklē, bet ticu, ka patiesi veselīgs ēdiens sniedz prieku un ir garšīgs, un ka tas ir līdzeklis, kas atbrīvo, lai veselā ķermenī dvēsele varētu izdzīvot pilnvērtīgu dzīvi,” piebilst Līva Kļaviņa.

TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

Aizrautīgā eksperimentētāja

Trešā no vadītājām ir pipariņš Linda Vilmansone, kura droši dēvējama par eksperimentu karalieni. Viņa nebaidās riskēt un neveiksmes uztver, kā sava veida mūzas jaunām improvizācijām virtuvē. ”Manas bērnības mīļākās garšas bija makaroni, desmaizes un piena zupas,” atceras Linda Vilmansone. ”Mamma atteicās katru dienu gatavot makaronus, tāpēc lietu ņēmu savās rokās un katru dienu izmēģināju un izdomāju jaunu recepti ar makaroniem. Tā es iemācījos gatavot.” Linda Vilmansone ir apguvusi reklāmu un sabiedriskās attiecības, strādājusi mediju un reklāmas aģentūrā, taču sapratusi, ka ēst gatavošana ir daudz aizraujošāka. Tādēļ tagad viņa strādā par redaktori kulinārijas žurnālā un dara to, kas patīk. Un patīk tik ļoti, ka to nemaz nevar nosaukt par darbu. Viņas receptes mainās katru reizi, tās gatavojot un iznākums ik reizi būs atkarīgs no garastāvokļa un produktiem, kas pieejami. Lindas Vilmansones mīļākās un aktuālākās garšas šobrīd ir medus, sinepes un apelsīni , un tie pamanās iekļūt gandrīz visur. Ēdienu Linda Vilmansone mācās gatavot nepārtrauktā izzināšanas un arī kļūdīšanās procesā, nebaidoties no trekniem ēdieniem un glutēna. ”Ir jāievēro mērenība it visā, jāpievērš uzmanība ēdiena kvalitātei un jāpatērē atbilstoši uzņemtajam,” uzskata Linda Vilmansone.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm