Šo svētdien, 5. septembrī, plkst. 17:50, kanālā TV3 un nākamās paaudzes televīzijā Go3 pirmizrādi piedzīvos jauns pašmāju raidījums “PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?”, kurā 12 raidījuma sērijās runās par to, kā rūpēties par vidi, kurā dzīvojam, lai šodienas lēmumi neradītu negatīvas sekas nākamajām paaudzēm, informēja TV3 Digitālā satura projektu vadītāja Lauma Zommere.

Kopā ar raidījuma vadītāju Mārtiņu Kapzemu raidījuma sērijās būs iespējams iepazīties ar dažādu jomu ekspertiem, lai kopīgi šķetinātu ilgtspējas tēmas. Raidījumā mēģinās rast atbildes uz jautājumiem par to, kas ir ilgtspējīgs patēriņš, kāda ir zaļā transporta loma, kāpēc svarīgi veicināt domāšanas un viedokļu dažādību, kādu pienesumu katrs no mums var dot sabiedrībai, kā mērīt savu ietekmi uz vidi un vai ilgtspējīgas pārtikas izvēle ir tikai mode vai reāls ieguvums.

“Par ilgtspēju šobrīd runā visi un visur, sākot ar atkritumu šķirošanu mājās un elektromobiļu iegādi, beidzot ar sociāli atbildīgiem biznesa lēmumiem un banku finansējumu zaļām iniciatīvām.” uzsver “SEB bankas” Ilgtspējas attīstības vadītājs Viktors Toropovs.

“SEB bankas” Ilgtspējas attīstības vadītājs piebilst: “Katrs no mums ikdienā pieņem lēmumus, kas var tiešā veidā ietekmēt to, kādu nākotni veidojam saviem bērniem. Tāpēc ar šo raidījumu, dažādiem piemēriem un patiesiem cilvēkstāstiem vēlamies parādīt, ko katrs no mums var darīt, lai mūsu pēdas nospiedums būtu iespējami mazs. Dažreiz pietiek vien nedaudz pamainīt savus ieradumus, lai sekmētu globālas pārmaiņas.”

Mums kā sabiedrībai ir svarīgi saprast, kā rūpēties par vidi, kurā mēs dzīvojam, lai šodienas lēmumi neradītu negatīvas sekas nākamajām paaudzēm, norāda raidījuma veidotāji. Tādēļ katrā raidījuma epizodē tiks apskatīts kāds sadzīvisks jautājums no ilgtspējas skatupunkta, piemēram, ilgtermiņa domāšana, patēriņš, zaļais bizness, ilgtspējīga uzņēmējdarbība.

Jauno raidījumu “PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” kopā ar Mārtiņu Kapzemu būs iespējams vērot no 5. septembra svētdienās 17.50 kanālā TV3 un nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.