Vangēlija – seriāls par leģendāro gaišreģi!

Vanga jeb īstajā vārdā Vangēlija ir viena no pazīstamākajām 20.gadsimta pareģēm. Vangas pareģojumi bijuši biedējoši precīzi, taču viņas īpašās spējas sievietei pašai bija smaga nasta. Biogrāfiskais seriāls atklāj slavenās Vangēlijas dzīvi no dzimšanas brīža līdz nāves dienai – par dzīves gājumu, mīlestību, sāpēm un priekiem. Skatieties LNT jauno biogrāfisko seriālu Vangēlija no 13.aprīļa pirmdienu vakaros plkst. 22:25!

2015. gada 1. aprīlī 17:37

Biogrāfiskais seriāls atklāj, ka bulgāriete Vangēlija jeb pilnajā vārdā Vangēlija Pandema Dimitova (Vangelia Pandeva Dimitrova) piedzima Strumicā, Osmaņu impērijā (mūsdienu Maķedonijas Republika) kādā nabadzīgā ģimenē. Meitenīte nāca pasaulē divus mēnešus pirms paredzētā laikā. Vietējās paražas nosaka, ka bērnam vārds jāpiešķir pēc pirmajām raudām. Kad tas notika, vecāmāte izgāja uz ielas un svešiniekiem lūdza ieteikt vārdu mazulītei. Pirmā sastaptā svešiniece Magdalēna ierosināja likt vārdu Andromaha (Andromache), bet tas tika noraidīts, jo bija nevis bulgāru, bet grieķu izcelsmes. Arī nākamais svešinieks ieteica grieķu vārdu – Vangēlija, tā kā tas bija iemantojis lielu popularitāti bulgāru vidū un nozīmēja laba vēsts, priekšlikums tika pieņemts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielākais dzīves pavērsiens

LNT skatītaji varēs ieraudzīt vislielāko pavērsienu Vangas dzīvē – brīdi, kad tornado jeb virpuļviesulis viņu ierāva sevī un aiznesa vairāku simtu metru attālumā. Pēc ilgas meklēšanas Vanga tika atrasta – pārbijusies, ar nobrāztu seju, meitenes acis bija klātas ar smiltīm un putekļiem. Lielo sāpju dēļ viņa nespēja atvērt savas aci, tadēļ tēvs nolēma meiteni aizvest uz Bulgārijas pilsētu Sofiju pie ārsta. Pēc pārbaudes ārsts atzina, ka, iespējams, var palīdzēt operācija, taču tās izmaksas bija nesamērīgi augstas un pat puse no prasītās summas tēvam nebija pieejama.

Vanga palika neredzīga uz visiem laikiem. Lai arī Vangēlijas acis bija neredzīgas, viņa spēja arvien vairāk sajust dažādus cilvēkus un redzēt vīzijās to, kas ar viņiem notiek. Pirmo reizi Vangas spēcīgās sajūtas piepildījās neredzīgo skolā, kad naktī pazuda skolniece Sņežana. Vanga to ļoti pārdzīvoja, tāpēc skaļi kliedza, ka ir pazudusi Sņežana – vēlāk izrādījās, ka šī meitene ir pakārusies. Seriālā Vangēlija atklāj, ka tā bija viņas pirmā saikne ar mirušajiem.

Nelaime ar vīru

1942.gadā Vanga apprecējās ar vīrieti no blakus ciemata – Mitko Gušterovu (Митко Гуштеров). Īsi pēc laulībām Mitko iesauca Bulgārijas armijā, viņam ilgu laiku nācās pavadīt Ziemeļgrieķijā, kas tolaik bija pievienota Bulgārijai. Lai arī Vangai bija bail, ka ar viņas vīru varētu notikt kaut kas nelāgs, viņa nespēja atturēt viņu no došanās armijā. Vēlāk Vangas pareģojums piepildījās, vīra organisms bija ļoti novājināts – ilgāku laiku viņš bija cietis no slāpēm un bada. Pēc kara mājās viņš atgriezās ar smagu slimību. Armijas laikā piedzīvotais un alkoholisms 1962. gadā viņa dzīvei pielika punktu.

Pēc palīdzības ierodas tūkstoši

Plašāku sabiedrības uzmanību Vangelija ieguva Otrās pasaules kara laikā, jo tuvējos ciematos bija izplatījušās baumas, ka viņa spēj noteikt atrašanās vietu cilvēkiem, kuri bez vēsts pazuduši kara laikā. Laikam ejot, ziņas par Vangas īpašajām spējām izplatījās ārpus Bulgārijas robežām. Pie viņas pēc palīdzības sāka ierasties vairāki tūkstoši cilvēku no visas pasaules. Ārkārtīgi garas cilvēku rindas veidojās pie sievietes mājas, tur pulcējās gan slavenības, gan politiķi, kā arī vienkāršie cilvēki. Vanga skaidroja dažādu smagu slimību cēloņus, palīdzēja atrast pazudušus cilvēkus, paredzēja nemierus. Viņa spēja paredzēt arī Josifa Staļina nāvi, Padomju Savienības šķelšanos, Černobiļas katastrofu, Princeses Diānas nāvi, kā arī Borisa Jeļcina ievēlēšanu!

Vangēlijas atveidotājas

Biogrāfisko seriālu par Vangēliju veidojuši slavenākie Krievijas, Baltkrievijas un Bulgārijas kinomatogrāfisti. Seriālā tiek atspoguļota visa sievietes dzīve, tādēļ Vangu atveido četru paaudžu aktrises: 12 gdus vecās Vangas lomā iejūtas Daša Otroško (Даша Отрошко), 14-18 gadus jauno atveido Nataļja Nikolajeva (Наталья Николаева), jaunieti – Irina Pahmanova (Ирина Рахманова), bet nobriedušās un padzīvojušās Vangas loma uzticēta Jeļenai Jakovļevai (Елена Яковлева).

Skatieties biogrāfisko seriālu Vangēlija no 13.aprīļa pirmdienās plkst. 22:25 kanālā LNT!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm