tv3.lv

Vēlies doties uz Indiju? Izlasi “700 pasaules brīnumi” ieteikumus no viesošanās šajā, tik citādā zemē!

Šī valsts sagrauj visus priekšstatus par ceļošanu un komfortu, dzēš personīgās robežas un apgriež apziņu ačgārni. Vai tas ir patīkami? Ne vienmēr! Dažreiz tev gribas kliegt “Tas nevar būt! Tas ir kaut kāds murgs! Es gribu mājās!” Bet tomēr tu nekur nebrauc, bet apburts ej tālāk, tur, kur ir vēl briesmīgāk, vēl neticamāk, vēl interesantāk!

2019. gada 27. martā 13:45

Mumbaja

Graustu rajoni. Aizmirstiet visu, ko esat redzējuši filmā “Graustu miljonārs” un lasījuši romānā “Šantarāms”. Viss ir citādi. Pavisam citādi. Pilsēta pilsētā – ar policiju, slimnīcu, skolām, ugunsdzēsēju staciju. Un vēl, protams, ar mafiju un lielu naudu. Te gandrīz katram ir darbs, un vispār grausti – nav tā sliktākā dzīvesvieta Indijā. Esat pārsteigti?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Radžastāna

Dzīvnieki. Jūs ceturto reizi desmit minūšu laikā iekāpjat govs pļekā? Un pie tam jūs atrodaties nevis pļavā, bet lielpilsētas centrā? Jā, tas ir normāli. Šī taču ir Indija – govis te ir svētas. Viņas klīst pa ielām, meklē pārtiku atkritumos, un iebilst tām var vienīgi tikai suņi vai mērkaķi.

Arī viņi ir svēti, bet ne tik ļoti. Un vēl ziloņi. Viņiem pat ierīkota sanatorija. Un tūristi var tikt pagodināti apkalpot milzeņus. Un zināt ko? Staidzināt ziloņus tiešām ir liela bauda. Bet tas ir nieks salīdzinot ar žurku templi!

Desmitiem, un varbūt pat simtiem žurku visapkārt. Un cilvēki dzer pienu kopā ar viņām no vienas bļodiņas, lai iegūtu svētību un laimi.

Varanasi

Ūdens un liesmas. Dzīve un nāve. Uz šo pilsētu brauc nomirt, un tāpēc tā ir dzīvības pilna. Tik daudz cilvēku vienā kvadrātmetrā, ka nav iespējams elpot. Pilsēta smok dūmos. Vieni ugunskuri sasilda vietējos iedzīvotājus ziemā, citi – sadedzina viņu līķus.

Šī ir pilsēta – krematorija. Katrs indietis sapņo tikt sadedzināts šādā ugunskurā un izkaisīts svētajā Gangā. Šajā upē mazgājas, mazgā veļu, dzer tās ūdeni, kārto tajā dabiskās vajadzības. Indieši tic – šis ir pats tīrākais un veselīgākais mūsu planētas ūdens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un, kad tu domā, ka esi redzējis visu, kad uzskati, ka te tevi ne ar ko vairs nepārsteigt, nenobiedēt, notiek kas tāds, no kā asinis sastings dzīslās, un ko neaizmirsīsi nekad. Mums tā bija tikšanās ar aghori.

21. gadsimtā, vienā no attīstītākajām pasaules valstīm, jūs varat sastapt visīstākos cilvēkēdājus.

Izbaudīt vispretrunīgākās emocijas, ieskatīties savām bailēm acīs, ieraudzīt to, ko gandrīz nekad nerāda varēsiet piedzīvojamu ekspedīcijā! Visas raidījuma “700 pasaules brīnumi” sērijas meklē ŠEIT!

“700 pasaules brīnumi. Indija” no 7. marta ceturtdienās plkst. 21.00 kanālā LNT!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm