tv3.lv

Viļņā atklāts Gaismas un gaisa balonu festivāls

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā ar grandioza gaismas un gaisa balonu festivāla atklāšanu sākta oficiāla laika atskaite līdz pilsētas 700. jubilejai 2023. gada 25. janvārī.

26. janvārī 14:47

Festivāla atklāšana notika, Viļņas mēram Remigijam Šimašusam iededzot vēsturiskajai jubilejai veltītu pulksteni – instalāciju Katedrāles laukumā Viļņas centrā. Pulkstenim gaismas festivāla laikā ir arī 4,5 metrus garš gaismas sargs. Pulkstenis atgādina pilsētas viesiem un iedzīvotājiem, cik dienas vēl atlikušas līdz svinīgajai 700. jubilejai, ”tv3.lv” instalācijas ideju skaidroja Viļņas Tūrisma informācijas centra speciāliste Gintare Kavaliūnaite.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lai gan Viļņai būs 700 gadu, gan pilsēta, gan tās iedzīvotāji ir īsts jaunības, zinātkāres, atjautības, mērķtiecības un kaisles iemiesojums,” sacīja Šimašus. ”2023. gads Viļņai būs īpašs gads, tāpēc mēs aicinām ikvienu no visas pasaules ierasties mūsu pilsētā, pievienoties mums svinībās un pašiem piedzīvot burvību.”

Gaismas un gaisa balonu festivāls Viļņā notiek no 25. līdz 29. janvārim. Šis ir ikgadējs un skatītāju ļoti iecienīts pasākums, ko ik gadu apmeklē ap 200 tūkstoši cilvēku, stāsta Kavaliūnaite. Arī šogad gaismas festivāls ir izgaismojis pilsētas ielas, parkus un skvērus. Pilsētā apskatāmas 22 mākslinieku no Lietuvas, Austrālijas, Kanādas, Spānijas, Nīderlandes un Francijas instalācijas.

Tāpat atskaites līdz jubilejai sākšanu pavadīja gaisa balonu šovs – mūzikas un gaismu šovs ”700 gadu leģenda par Viļņu”, kur balonos izmantoja uguni, krāsas un mūziku, lai pastāstītu leģendu par pilsētu. Izrāde notika arī uz zemes, lai ļautu skatītājiem apbrīnot vizuālo un akustisko priekšnesumu, stāsta organizatori.

Viļņas oficiālā vēsture sākās 1323. gadā, kad Lietuvas lielkņazs Ģedimins šo pilsētu pirmo reizi pieminēja vienā no 25. janvāra vēstulēm ārvalstu tirgotājiem un amatniekiem.

Lietuvas galvaspilsētā šo jubileju nolemts sagaidīt ar virkni kultūras pasākumu. 2023. gadā jubilejai veltīto izrāžu vidū būs piemēram, filma par Viļņu, teātra festivāls, mākslīgā intelekta vadīta 17. gadsimta operas rekonstrukcija, kā arī citi vērienīgi modernās mākslas pasākumi. Galvenās nākamā gada svinības Viļņā tiks rīkotas 25. janvārī, jubilejas dienā, un 25. jūlijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāatgādina, ka Lietuvā pašlaik izsludināta ārkārtējā situācija un spēkā ir ierobežojumi. Ierodoties valstī, jāaizpilda ieceļošanas anketa. To atradīsi šeit. (ne ātrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Lietuvā). Par citiem noteikumiem saistībā ar vakcināciju, izslimošanu, testēšanu, pašizolāciju un citiem jautājumiem informāciju atradīsi šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm