tv3.lv

YOLO, WTF, ASAP, OMG un citi. Ko nozīmē visi šie ērmīgie saīsinājumi?

Teju ikvienam no mums vismaz reizi dzīvē gadījies kāds mulsuma brīdis, ieraugot kolēģa e-pastā lepni gozējamies burtu salikumu “FYI” vai saņemot no drauga īsziņu ar tekstu “ASAP”. Vairs nekādu kaunpilnu brīžu, drudžaini meklējot internetā, ko nozīmē viens vai otrs “stilīgais” burtu salikums! Skaties.lv piedāvā īpašo “swaggera” vārdnīcu, kas ļaus ne tikai saprast, ko domā citi, bet šiki nostilot arī pašam! Kas, sasodīts, ir “swaggeris”? Lasi tālāk!

2017. gada 11. janvārī 16:48

SWAGGERIS – varen pašpārliecināts tipiņš, kurš pārvietojas īpaši izkoptā un ietekmīgā manierē. Iedomājies kādu stilīgu hiphoperi un mēģini atdarināt viņa it kā nevērīgo gaitu un runas stilu. Malacis, tu “swago”!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FYI – “For Your Information” jeb vienkārši “informācijai”. Lieto, ja nosūti garlaicīgu epastu vai īsziņu, bet gribi izklausīties kaut mazdrusciņ stilīgs.

YOLO – “You Only Live Once” jeb “dzīvojam tikai vienreiz”. Lai “dzīvojam tikai vienreiz” saka tava vecmāmiņa, jo tu YOLO !

LOL – “Laughing Out Loud” jeb “skaļi smejos”. Kāds atsūtījis tev stulbu vai nesaprotamu joku? Ātrākais veids, kā ar šiku atkratīties, būs LOL.

ROFL – “Rolling On Floor Laughing” jeb “smieklos vārtos pa zemi”. LOL vispārākajā pakāpē.

ASAP – “As soon As Possible” jeb “tik ātri, cik vien iespējams”. Jā, kāpēc solīt kaut ko padarīt pusstundas laikā, rīt, parīt vai šonedēļ, ja mums ir ASAP?

OMG – “Oh My God” jeb vecais labais “jedritvaikociņ”. Ja Alda Drēģera leģendāro dziedājumu “Jedrit vai kociņ tevi mīlu” centīsies reanimēt kāds mūsdienīgs mūziķis, ļoti iespējams, ka dziesmas teksts skanēs “OMG tevi mīlu”. Skaties.lv gan negarantē, ka tas izklausīsies labāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

WTF – “What the f***” jeb “kas, sasodīts?!?”. Ļaudis sāka lietot, kad frāze “kas, sasodīts?!?” vairs nelikās gana iespaidīga. Diemžēl šobrīd novazāts tik ļoti, ka “kas, sasodīts?!?” sāk atgūt savu ietekmi.

Dafuq – tas pats, kas WTF, tikai vēl stilīgāk.

VNK – ar lepnumu prezentējam, iespējams, pirmo Latvijā radīto swaggeru vārdiņu, kas ir stilīgs saīsinājums no vārda “vienkārši”. Ļoti piemērots patriotiskiem swaggeriem.

PSC – šis saīsinājums savukārt nāk no Krievzemes un nozīmē apmēram to pašu, ko korektā frāze “nu ir pilnīgā dibenā”, tikai nedaudz nekorektāk.

HVZ – “sunsviņziņ” tikai krietni rupjāk. Skaties.lv tomēr aicina savus lasītājus izmantot veco labo “sunsviņziņ”, kas, starp citu, nepelnīti grimst aizmirstībā.

IMO – “In My Opinion” jeb “pēc manām domām”. Lieto tad, ja tev nemaz īsti nav savu domu, taču vēlies paspīdēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

KPC – veids, kā ar glanci un bez piepūles uzrakstīt “kāpēc?”

BTW – “By The Way” jeb “starp citu”. Jau dikti nolietots un zaudējis ietekmi, taču zināmās aprindās vēl kotējas.

TNX – veids, kā it kā vienkāršāk pateikt “paldies”. Skaties.lv godīgi atzīstas – mums šī burtu salikuma pareiza uzrakstīšana gan prasīja vairāk laika, nekā vārda “paldies” uzdrukāšana, bet, iespējams, mēs vienkārši neesam gana stilīgi.

FB – vienkārši un nepārprotami – “Facebook”.

IG – “Instagram”

DR.LV – “Draugiem.lv”, taču brīdinām- īsts swaggeris nav reģistrējies “Draugiem.lv”!

FAQ – “Frequently Asked Questions” jeb “bieži uzdoti jautājumi”. Šo burtu salikumu noderīgi likt aiz auss arī tiem, kuri galīgi nepretendē uz stilīgo titulu, jo tas nereti rotā dažādu viesnīcu un tūrisma objektu mājas lapas.

Like – īpašais sarunvalodas vārds, kāda nebija, bet tik ļoti prasījās tad, kad “augām mēs”. Lieto brīžos, kad īsti nezini, kā aizpildīt tukšumu savos runas plūdos pats par sevi vai dzīvi kā tādu.

DEALIO – “Deal” jeb “sarunāts” jaunā, uzlabotā versija.

SLAAY – iedomājies Magoni Burku, ierodamies kādā no Latvijas naktsklubiem pikantā tērpā ar jaunāko dzejas krājumu padusē. Gribas sajūsmā iespiegties: “Slaay, girl!” To arī tas nozīmē.

CHILLAX – “Chill” jeb “atslābsti” ar “swagu”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm