”Zelta Mikrofons”: vai kategorijā ”Rokmūzikas albums” uzvarēs ”Židrūns”?

0 Komentāru
”Zelta Mikrofons”: vai kategorijā ”Rokmūzikas albums” uzvarēs ”Židrūns”?
PUBLICITĀTES FOTO

Mūzikas ierakstu gada balvas ”Zelta Mikrofons” vēsturē piedzīvots nebijis gadījums – pirmo reizi balvas vēsturē rokmūzikas albumi apkopoti atsevišķā kategorijā, tos nodalot no metāla mūzikas ierakstiem. Šī bijusi otra plašāk pārstāvētā kategorija aiz ”Popmūzikas albuma”.

Balvai ”Zelta Mikrofons 2021” kopumā tika pieteikti 20 rokmūzikas albumi, ārpus piecinieka paliekot tādiem izpildītājiem kā ”Bloody Heels”, ”Inde Indive”, ”Willow Farm”, grupa ”Keksi”, ”Street Conference”, grupa ”Jānis Bukums” un citiem.

”Ne velti šogad uz labākā roka albuma titulu pretendēja 20 ieraksti – man šī kategorija sagādāja vairākus pamatīgus pārsteigumus. Es tajā saskatīju divus pamatīgus favorītus, abi arī ir nominēti, savukārt tālāk daudzi albumi bija vienā līmenī, turklāt nevarētu teikt, ka tas būtu tik augstvērtīgs, cik iepriekš ierasts,” stāsta Intro.lv galvenais redaktors un Radio 7 dīdžejs Normunds Vucāns.

”Nav noslēpums, ka pasaules kontekstā rokmūzika šobrīd stagnē, un arī Latvijā ir līdzīgi. Kamēr kategorijas labākie ieraksti noteikti nekristu kaunā arī ”Gada albuma” kontekstā, šīs kategorijas pelēkā masa diemžēl lielā mērā atražo vecas klišejas, īsti nepiedāvājot neko jaunu.

Atliek vien cerēt, ka 2021. gadā labāko rokmūzikas albumu būs jāizvēlas no plašāka saraksta kā vien diviem reāliem pretendentiem,” norāda Vucāns.

Interneta televīzijas Chaula.tv ētera moderators, Radio SWH Rock raidījuma ”Roka nemieri” veidotājs Ēriks Saksons atzīst: ”Manuprāt, lielākais pārsteigums ir starp šī gada nominantiem neredzēt grupu ”Bloody Heels”, kurai, par spīti gadiem ilgajiem panākumiem un mērķtiecīgam darbam ārvalstīs, joprojām neizdodas atrast ceļu pie pašmāju auditorijas.

Līdzīgi kā hiphopa kategorijā, izskatās, ka šogad uzvarētājs ir viegli nosakāms. Žanra pārstāvji diezgan vienbalsīgi priecātos par ”Židrūna” uzvaru, bet vienlaikus noņems cepures arī grupas ”Nova Koma” albuma priekšā.”

”Ak dievs, ko par mums teiks citplanētieši” – ”Krāsa”

Grupa “Krāsa” pastāv piecus gadus, tās sastāvā ir Roberts Bergs (ģitāra), Miks Gailis (ģitāra), Krists Dadzītis (bass), Ieva Zeltiņa (bungas) un Edgars Sondors (ģitāra un vokāls).

Grupas mūzikā saplūst vairāki žanri – psihedēliskā, alternatīvā roka, garāžroka elementi, brīžiem citējot arī kaut ko no amerikāņu apvienības ”Queens of the Stone Age” muzikālā rokraksta. Tieši šo grupu visi mūziķi min kā vienojošo muzikālo ietekmi.

”Aplī” – ARTURS

ARTURS jeb Arturs Gruzdiņš plašākai sabiedrībai kļuva zināms pēc uzvaras TV šova ”X Faktors” pirmajā sezonā. Mūziķis 2020. gadā ierakstījis un izdevis debijas albumu “Aplī”, kura producents ir Reinis Sējāns, bet skaņu inženieris – Gatis Zaķis. Albums iznācis mūzikas ierakstu kompānijas ”Sony Music Entertainment” paspārnē.

”Stāsti, ko var dzirdēt albuma tekstos, ir īsti – par dūrēm gaisā, sekojot sapņiem, par neizmērojamu laimi un lielu nelaimi, par dusmām, cerībām un pārpasaulīgu mīlestību. Dziesmas ir tiešas un patiesas, un sintētika nav to sinonīms, dzīvie instrumenti valda pār skanējumu,” stāsta mūziķis.

”Kovārņu mazbērniem” – ”Židrūns”

“Židrūns” ir Latvijas rokmūzikas grupa, kas izveidota 2003. gadā. Savā pastāvēšanas laikā “Židrūns” ierakstījis četrus studijas albumus. Trešais studijas albums “Židrūns un tas, ko nevar nest” tika nominēts balvai ”Zelta Mikrofons” kā 2016. gada labākais rokmūzikas albums.

Albums “Kovārņu mazbērniem” ir grupas “Židrūns” ceturtais studijas albums. Tas izdots vinila platē un pieejams digitāli. Ārvalstīs albuma “Kovārņu mazbērniem” singli “Rindās kails” un “Vai?” izskanējuši radio, iekļauti dažādos atskaņošanas sarakstos, kā arī kopumā grupa guvusi atzinību Lielbritānijas, Francijas, Itālijas, Kanādas, Brazīlijas un citos medijos.

Albums nominēts Neatkarīgo mūzikas izdevniecību asociācijas (IMPALA) Eiropas labākā albuma titulam.

”Vismaz 9 reizes” – ”Nova Koma”, piedalās Edavārdi un Idus Abra

Garāžroka apvienība ”Nova Koma” pavadīja 2020. gadu, strādājot pie albuma “Vismaz 9 reizes” pabeigšanas un publicēšanas, kā arī izmantoja ārkārtas stāvokli, lai izmēģinātu jaunus radošās darbības virzienus.

17. maijā grupa kāpa uz skatuves tukšā zālē, lai izpildītu attālinātu koncertu tiešraidē portāla Alternative.lv Mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā. Nedēļu vēlāk ”Nova Koma” publicēja pašu spēkiem ierakstītu un nofilmētu singlu “Viens”. Gada lielākais notikums grupai bija “Vismaz 9 reizes” prezentācijas koncerts kopā ar reperiem Edavārdi un Idus Abra 21. oktobrī.

”We`re all connected” – ”So Lucid Electric Feel”

2015. gadā Siguldā dibinātajā trio “So Lucid Electric Feel” spēlē vokālists un ģitārists Uvis Gailis, basists Kristaps Sproģis un bundzinieks Raitis Kalniņš. Savu debijas albumu grupa producēja pašu spēkiem un ierakstu veica “Hodila Records” studijā Valmierā.

Albumā galvenokārt vēstīts par mīlestību, spēku, motivāciju un spēju labi pavadīt laiku, norādot uz to, ka mēs visi esam viens vesels, viens organisms. “We’re all connected” saklausāmi līdzšinējie grupas darbības pagrieziena punkti, iekļaujot gan ”hard rock” elementus, gan saglabājot raksturīgās psihedēliska blūzroka noskaņas.

Mūzikas ierakstu gada balvas ”Zelta Mikrofons” laureāti tika paziņoti 16. martā, kad jau 25. reizi tiks godināti aizvadītā gada izcilākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem. Skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā TV3, kā arī portālā tv3play.lv.

0 Komentāru